łuszczyca

Domowe sposoby radzenia sobie z łuszczycą

Łuszczyca to choroba objawiająca się przede wszystkim zmianami na skórze. Łuszczyca jest uwarunkowana przede wszystkim genetycznie. Ma ona charakter przewlekły. Jest związana z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu odpornościowego. Często zdarzają się remisje choroby.

Warto wiedzieć, że łuszczyca nie jest chorobą zakaźną, co ma duże znaczenie w kontekście zachowań społecznych – zarówno osoby chorej jak i osób spotykających osobę chorą.

Domowe sposoby radzenia sobie z łuszczycą

Przede wszystkim oczywiście leczenie prowadzi lekarz. Natomiast jest na rynku wiele produktów które mogą pomóc w tej chorobie a są dostępne bez konieczności posiadania recepty. Istnieją też domowe sposoby radzenia sobie z nieprzyjemnymi objawami łuszczycy. Jednak wszystkie działania powinny być konsultowane z lekarzem.

Na rynku możemy znaleźć maści i żele do stosowania miejscowego które nabyć można bez recepty. Jeżeli chodzi o środki domowe które mogą pomóc to wymienić można między innymi:

  • aloes,
  • łopian,
  • ocet winny,
  • olej rumiankowy.

Stres wywołuje zaostrzenia objawów łuszczycy. Stres aktywuje układ immunologiczny a to prowadzi do stanów zapalnych. Tak więc należy dbać o higienę psychiczną by unikać zaostrzeń choroby.